Дата: 20.12.2021
Аліменти на дитину виплачує один із батьків, з яким не проживає дитина. Звичайно, батьки на цей момент вже розлучені. Це значний стрес для дитини, але щоб вона не страждала хоч матеріально, вводять аліменти. Один з батьків повинен надавати матеріальну допомогу дитині, поки вона не досягне повноліття, а то й 21 року. Законом захищаються інтереси дитини. Для оформлення аліментів потрібно звернення до суду. Якщо батьки вирішили все мирно, вони складають мирну згоду. Права дитини потрібно враховувати, а не порушувати. Якщо один з батьків не згоден добровільно платити аліменти, або його не влаштовує сума, то друга сторона звернеться до суду і тоді відбудеться примусове стягнення аліментів.
Перш ніж скласти і піти з позовом до суду, зверніться до професійного юриста чи адвоката. Якщо у вас нема досвіду в юриспруденції, то скласти позов самостійно дуже важко і навряд чи ви зробите це правильно. Давайте розглянемо, які позови на аліменти бувають. По-перше, позов подають для того, щоб була фактична довідка про сплату аліментів, щоб мати, наприклад, могла вивезти дитину за кордон без згоди батька на місяць. Але коли дитина утримується завдяки аліментам, тоді їх сума важлива. Тому будьте уважні, якщо ви подаєте стандартний позов на аліменти, така судова справа вирішується дуже швидко. Протягом 5 днів вам усе вирішать і призначать мінімальну суму. Тому, важливо звертати увагу на такі нюанси та на те, який саме позов подаєте. В середньому аліменти на одну дитину—це 30 відсотків прожиткового мінімуму.
Один з батьків зобов`язаний сплачувати аліменти до того часу, коли дитина досягне 18 років. Окремі випадки є: якщо дитина навчається і не важливо в якому навчальному закладі. Для дітей-інвалідів аліменти пожиттєві. Тільки адвокат може надати вам правильні рекомендації щодо того, куди краще подати позов на аліменти та яку суму вимагати. Всі позови щодо аліментів дуже індивідуальні. Наприклад, якщо вам відомі доходи відповідача, ви можете просити на дитину більше, ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму, бо це дуже невелика сума. Наприклад, можна просити ¼ від усіх доходів. Також у ситуації, коли позивачка вагітна, вона може просити аліменти і на своє утримання. Всі ці нюанси вам підкаже тільки спеціаліст.
Перед поданням позову до суду, ви повинні зібрати всі, необхідні для справи документи. Це паспорт та ІНН матері, їх копії, свідоцтво про народження спільної дитини, копія, склад сім`ї та доходи—довідки, свідоцтво про шлюб та його розірвання, якщо дитина має якісь хвороби, то довідки лікарів, квитанції про витрачені на лікування або профілактику кошти і т.д. Ви навіть повинні обґрунтувати, чому саме таку суму вимагаєте. Звичайно, можна знайти зразок позову в інтернеті, але 100 відсотків у вас його не приймуть, бо оформлення буде неправильним, тому, не відмовляйтеся від допомоги юриста чи адвоката.