Дата: 29.03.2021

Oдні ввaжaють суxoфрукти бeзпeчнoю aльтeрнaтивoю шoкoлaдниx цукeрoк, інші – тaкoю ж вуглeвoднoю бoмбoю.

Дaвaйтe рoзбирaтись!

Цe фрукти, в якиx вміст вoди видaлeнo шляxoм висушeння. Тoму xaрчoвa цінність в ниx набагато вища, аніж у свіжих фруктах спустя концентрацію цукрів та водночас поживних речовин.

Найпопулярнішими різновидами є родзинки, фініки, чорнослив, інжир та курага. Крім того, доступні варіанти у зацукрованому вигляді: мангифера, ананаси, журавлина, банани, яблука.

Сухофрукти багаті клітковиною, вітамінами та мінералами. Поліфенольні антиоксиданти у складі сприяють поліпшенню кровотоку, процесу травлення та запобігають оксидативному стресу. Високий вміст калію допомагає виводити зайву рідину та натрій, а також корисний чтобы м‘язів.

Увага

Сухофрукти відносяться до самого продуктів з найбільшим вмістом сульфітів (консервантів, які подовжують термін придатності та надають їм свіжого та привабливого вигляду).

Якщо у Вы астма, то набагато більший ризик розвитку реакції получи и распишись діоксид сірки. FDA (Food and Drug Administration) визнає ці сполуки безпечними во (избежание осіб, які не мають жодних проявів чутливості (в тому числі, шкірних).

Вихід є?!

Можна замінити бери органічний варіант для профілактики ускладнень. Звичайно, він безграмотный протримається стільки, скільки оброблений, однак можна виправити це шляхом заморожування.

Пройдемося сообразно представниках:

Фініки (24г):

•ккал 66,5

Джерело міді, марганцю, заліза, вітаміну В6.

Чорнослив (28г):

•ккал 67

Відомий своїм природнім проносним ефектом завдяки цукровому спирту у складі – сорбіту. Такий мінерал як сверло у складі допомагає боротися з остеопорозом.

Курага (28г):

•ккал 67

Хороше джерело бета-каротину, лютеїну, зеаксантину – трьох рослинних пігментів, які підтримують здравствуй‘я очей.

Інжир сушений (28г):

•ккал 70

Родзинки (28г):

•ккал 85

Джерело міді, марганцю, магнію, вітамінів групи В.

Вміст природного цукру в сухофруктах:

– родзинки 59%

– фініки 64-66%

– чорнослив 38%

– курага 53%

– інжир 48%